Dnes je: Streda 24. januára     Meniny má: Timotej

Twitter

Twitter je internetová stránka, ktorú vlastní a prevádzkuje spoločnosť Twitter Inc, ktorá ponúka sociálne siete a mikroblogovacie služby, umožňujúce svojim užívateľom posielať a čítať správy ostatných používateľov, tzv. tweets (tweety). Tweety sú textové príspevky do 140 znakov zobrazených na užívateľskom profile, preto hovoríme o mikro blogu.

Tweety sú verejne viditeľné v predvolenom nastavení, avšak odosielatelia môžu obmedziť doručovanie správ na ich zozname priateľov. Používatelia sa môžu prihlásiť k odberu tweets iných používateľov – toto je známe ako following a účastníci sú známi ako followers. Tieto správy sa môžu odoberať aj cez SMS. Všetci užívatelia môžu odosielať a prijímať tweety prostredníctvom internetovej stránky Twitter, kompatibilné externé aplikácie (napr. pre smartphony).

Pre využívanie stačí jednoduchá registrácia, výber Twitter mena a ikonky a môžete začať štebotať. Podobne ako veľmi obľúbené statusy na rôznych sociálnych sieťach, aj Twitter poskytuje miesto, kde sa môžete s celým svetom podeliť o svoje zážitky, názory, zaujímavé poznatky, ale aj videá či články.Takisto môžete prispievať odkazmi na zaujimavé webstránky, dávať na Twitter fotografie, či využiť Twitter na anketovanie komunity. Twitter je zároveň skvelou formou propagácie. Slúži tak celbritám, ale i rôznym firmám, ktorý využívajú možnosť dať vedieť o sebe, svojich nových piesňam, produktom...

Príspevky možno šíriť veľmi jednoducho. Pomocou tlačidla re-tweet nám umožnuje tweet, ktorý nás zaujal poslať svojim známym s menom autora a hlavičkou toho, kto re-tweetuje.

Pripojte sa k Twitter